Svátek matek - čím potěšit maminku?

09.05.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 10. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí, jak poděkovat mamince za všechny probdělé noci, za přečtené pohádky, pofoukaná kolínka a hlavně za to, že prostě jenom je. Maminka je tím nejdůležitějším člověkem v našem životě, pojďme spolu vymyslet způsob jak mamince, či babičce jejich významný den zpříjemnit.

Svátek matek - čím potěšit maminku?
Reklama

Téměř všem maminkám určitě udělá největší radost, když jim jejich ratolesti vyrobí dárek vlastnoručně. Nejlepší dárečky jsou takové, které lze využít k ozdobení vašeho domova. Od otisků ručiček, přes obrázky či diplom, kde oceníte tu nejlepší maminku na světě, můžete pro maminku s dětmi vyrobit například rámeček, kam umístíte fotografie, na kterých jsou zobrazeny vaše nejmilejší vzpomínky s maminkou.

 

K výrobě tohoto rámečku potřebujete jen tiskárnu, rámeček a fotky. Jednoduché a přitom udělá mamince či babičce určitě velkou radost. A až někdy bude unavená a podívá se na tento rámeček, bude jí hřát dobrý pocit, že se nesnaží nadarmo.

 

Pokud je ve vaší rodině více generací žen a na oslavě svátku matek se sejdete všechny, je to skvělá příležitost si spolu vytvořit nezapomenutelnou vzpomínku. Chce to sice trošku více fotografického usilí, ale výsledek stojí za to. Co říkáte?

 

Trochu odrostlejší děti, či ti menší s pomocí tatínků, mohou maminku překvapit snídaní do postele. Maminka se stará o vás celý rok, postarejte se tento den o ní, ať ví, že je pro vás výjimečná.

 

Pokud svoji maminku nebudete brát do restaurace na slavnostní oběd, aby nemusela vařit, ale slavíte ho ve větším rodinném kruhu, či dokonce vaří tatínek, nazapomeňte také slavnostně vyzdobit stůl.

 

Menší děti mohou vytvořit ke stolu jmenovky, je jaro, mohou být například ve tvaru tulipánů, či motýlků, fantazii se meze nekladou.

 

Nezapomeňte maminky, babičky, tetičky potěšit květinou. Nemusí být jen kupovaná, určitě všechny ženy ocení i ty s láskou natrhané na louce.

 

Nebo, aby květina mamince dělala radost delší dobu, můžeme s dětmi vyrobit roztomilý květináč.

 

A rada pro tatínky, vaše žena určitě ocení, když jí večer zpříjemníte vanou plnou pěny, masáží či romantickou večeří při svíčkách.

 

Maminka je jen jedna, tak tu svoji milujte a rozmazlujte. Užijte si s ní krásný den matek.

 

 

ZDROJ FOTO: pinterest, pixabay

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama