Svátek matek - čím potěšit maminku?

09.05.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 10. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí, jak poděkovat mamince za všechny probdělé noci, za přečtené pohádky, pofoukaná kolínka a hlavně za to, že prostě jenom je. Maminka je tím nejdůležitějším člověkem v našem životě, pojďme spolu vymyslet způsob jak mamince, či babičce jejich významný den zpříjemnit.

Svátek matek - čím potěšit maminku?
Reklama

Téměř všem maminkám určitě udělá největší radost, když jim jejich ratolesti vyrobí dárek vlastnoručně. Nejlepší dárečky jsou takové, které lze využít k ozdobení vašeho domova. Od otisků ručiček, přes obrázky či diplom, kde oceníte tu nejlepší maminku na světě, můžete pro maminku s dětmi vyrobit například rámeček, kam umístíte fotografie, na kterých jsou zobrazeny vaše nejmilejší vzpomínky s maminkou.

 

K výrobě tohoto rámečku potřebujete jen tiskárnu, rámeček a fotky. Jednoduché a přitom udělá mamince či babičce určitě velkou radost. A až někdy bude unavená a podívá se na tento rámeček, bude jí hřát dobrý pocit, že se nesnaží nadarmo.

 

Pokud je ve vaší rodině více generací žen a na oslavě svátku matek se sejdete všechny, je to skvělá příležitost si spolu vytvořit nezapomenutelnou vzpomínku. Chce to sice trošku více fotografického usilí, ale výsledek stojí za to. Co říkáte?

 

Trochu odrostlejší děti, či ti menší s pomocí tatínků, mohou maminku překvapit snídaní do postele. Maminka se stará o vás celý rok, postarejte se tento den o ní, ať ví, že je pro vás výjimečná.

 

Pokud svoji maminku nebudete brát do restaurace na slavnostní oběd, aby nemusela vařit, ale slavíte ho ve větším rodinném kruhu, či dokonce vaří tatínek, nazapomeňte také slavnostně vyzdobit stůl.

 

Menší děti mohou vytvořit ke stolu jmenovky, je jaro, mohou být například ve tvaru tulipánů, či motýlků, fantazii se meze nekladou.

 

Nezapomeňte maminky, babičky, tetičky potěšit květinou. Nemusí být jen kupovaná, určitě všechny ženy ocení i ty s láskou natrhané na louce.

 

Nebo, aby květina mamince dělala radost delší dobu, můžeme s dětmi vyrobit roztomilý květináč.

 

A rada pro tatínky, vaše žena určitě ocení, když jí večer zpříjemníte vanou plnou pěny, masáží či romantickou večeří při svíčkách.

 

Maminka je jen jedna, tak tu svoji milujte a rozmazlujte. Užijte si s ní krásný den matek.

 

 

ZDROJ FOTO: pinterest, pixabay

Reklama
Reklama

Související články

Kvalitní dílenský nábytek je masivní a stabilní!

10.08.2020 | Tipy a rady

Ať již kutil či profesionál, oba se ve své dílně bez jednoho neobejdou. Bez masivního dílenského nábytku. Na základě jakých parametrů vybrat ten… Celý článek

Co dokáže sůl v domácnosti?

27.07.2020 | Tipy a rady

Ačkoliv je velké množství soli v naší potravě nežádoucí, jsou i situace, kdy se může sůl stát naším cenným pomocníkem. A to například i při úklidu… Celý článek

Škodí 5G síť? Nebo je to výmysl dezinformačních webů?

29.06.2020 | Tipy a rady

V souvislosti s koronavirovou pandemií jsme se ve světě setkali i s tím, že lidé ve strachu o své zdraví zapalovali a ničili vysílače 5G sítě. Celý článek

Jak si udělat doma perfektní pánský salónek

15.06.2020 | Tipy a rady

Pánský salónek, „man cave“ nebo zašívárna, útočiště, studovna, náhradní ložnice, předělaná garáž, podkroví kůlna nebo suterén…téhle části domu se… Celý článek

Reklama
Reklama