Reklama

Kovová elegance

22.07.2010 | Redakce | Rubrika - Židle a stoly

Přestože je již léto v plném proudu, někteří z nás možná teprve přemýšlí, jakým zahradním nábytkem vybaví svou terasu. Doby, kdy bylo možné vybírat jen z nepraktického nábytku z tuzemských dřevin, nevzhledných plastových sestav či romantických, avšak těžkých kovových židlí a stolů, jsou už naštěstí pryč.

Kovová elegance
Reklama

Trh zaplavilo nepřeberné množství kvalitních materiálů, které v čase prodělaly obrovské změny. Stejně tak, jako se plast proměnil v elegantní hularo imitující nejrůznější přírodní materiály, také kov zcela změnil své vlastnosti, a tak i využití. V současné době patří vůbec k neoblíbenějším. Nejenže je výborně tvarovatelný a skvěle si rozumí s aktuálními trendy v architektuře, ale je zároveň snadno kombinovatelný s ostatními materiály. Kovové zahradní sestavy tak v sobě spojují vlastní přednosti s výhodami jiných materiálů.

Osvědčenou kombinací je například teak a ušlechtilá ocel, které společně tvoří extrémně odolný pár. Kromě nerezu je možné pořídit také nábytek z hliníku, který působí velmi vzdušně, subtilně a nabízí celou řadu stylů – elegantní, romantický, extravagantní, retro, se vzory ve výpletu a podobně. Zákazník může vybírat také z několika odstínů – stříbro, antracit, grafit, šampaňské, karamel či káva. Aby židle nebyly příliš tvrdé a ergonomicky se přizpůsobily křivkám těla, hliník většinou tvoří pouze kostru, která je doplněna výpletem či dřevem.

Z praktického hlediska se nemusíme obávat údržby nábytku. Výrobci materiál obohatili o takzvaný efekt lotosového květu. Speciální lak se strukturou, ve které se na každém centimetru čtverečním nachází sto tisíc nanokrystalů, vytváří reliéf, na němž se neudrží žádné nečistoty. Díky novým technologiím už není třeba řešit ani problém s „tepelnou pohodou“. Díky aplikaci práškové plastové barvy je posezení v nábytku z kovu za každých okolností příjemné. Kovový zahradní nábytek už dávno není těžký, neskladný, nekoroduje, nepálí, ani nestudí.

Zdroj foto: Kettler

Reklama
Reklama

Související články

Víme, jak na léto bez zpocených a bolavých zad

06.08.2018 | Židle a stoly

Tropická vedra od pondělí do pátku a vás čeká denně 8 hodin na kancelářské židli s košilí přilepenou potem na zmučených zádech? Jak zabránit tomu,… Celý článek

Nadčasový design

31.08.2014 | Židle a stoly

odstínů písku, kamene a dřeva a z rovných linií se zrodil interiér jako stvořený k relaxaci... Celý článek

Letní pohoda

14.07.2014 | Židle a stoly

Konečně přišel opět čas, kdy můžeme teplé dny, ale i večery trávit venku na zahradě či terase. Celý článek

Pánský styl

01.10.2012 | Židle a stoly

Zapomeňte na květinové vzory, pastelové barvy a romantické ozdoby. Ke slovu se dostávají čisté linie a funkční design. Celý článek

Reklama
Reklama