Reklama

Ložnice podle feng-shui, aneb jak to funguje

19.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Nastolení harmonie a rovnováhy v prostoru, přesně takto by se dalo jednoduše popsat feng-shui, starodávné čínské umění, které nás v menší hloubce, než jakou vyznávají lidé na východě, inspiruje i v našich domovech – a to zejména, co se interiéru a hlavně ložnice týče.

Ložnice podle feng-shui, aneb jak to funguje

Kvalitní spánek je základ

Feng-shui v ložnici by mělo přispívat ke kvalitnímu a ničím nerušenému spánku. V některých základních zásadách jde pak ruku v ruce i s našimi odborníky, kdy se tvrdí, že televize ani počítač do ložnice nepatří. Podobně je tomu i u barev, kdy feng-shui tvrdí, že by měla být ložnice vymalována tlumenými barvami, které na rozdíl od jasných zářivých barev uklidňují.

Feng-shui dbá na to, aby v ložnici nebylo nic, co by mohlo narušovat náš spánek. A to ani na úrovni, které si sami nevšimneme. Patří sem třeba závěsné lustry a závěsné květináče, které v nás mohou vyvolat obavy o to, že nám v noci spadnou na hlavu. Podobné je to i u závěsných dekorací nebo akvária, kde nás mohou rušit věčně plovoucí rybičky.

Ložnice podle feng-shui

Vyhněte se zrcadlům

Feng-shui uznává klid a harmonii navenek i uvnitř. Proto se do ložnice nehodí nic, co by bylo dynamické a energické; což je protikladem toho, čeho chceme dosáhnout – maximálního klidu. Dle feng-shui bychom se měli zrcadlům v ložnici vyhýbat obloukem. A pokud se jej vzdát nechceme, nemělo by na něj jít vidět z postele. V zrcadle byste se totiž viděli celkem 4, což značí další osoby v místnosti a možnou nevěru. Zrcadlo je pak považováno i za vstupní bránu duchů, což počet osob ještě zvětšuje.

Ačkoliv nám může například tento tip se zrcadlem připadat vtipný, vzpomeňte si, kolik filmů s tématikou světů za zrcadlem, duchů nebo bludišť, jste viděli. Ačkoliv si to sami neuvědomujeme, naše podvědomí zrcadlo jakožto rušivý element v pokoji vnímá a může jej přenést i do našich snů.

Kolem postele by měl být dostatečný prostor pro volný průchod energie. Vaši sexualitu posílí červené nebo růžové doplňky, vyhněme se však křiklavým barvám. Čelo postele je ideální umístit až ke stěně, nejlépe pak k severní straně.

Ložnice podle feng-shui

Zdroj: pexels.com

 

Další články k tématu: Ložnice

Související články

Bydlení inspirované severskými zeměmi? My říkáme ano!

Bydlení inspirované severskými zeměmi? My říkáme ano!

26.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Skandinávský design neboli design severských zemí, je v současnosti velmi oblíbený po celé zemi. Základem tohoto bydlení jsou přírodní materiály, mode... Celý článek

21.12.2018 | PR článek | Tipy a rady

Ať už chcete jen prvek k oživení domácnosti, nebo zařizujete kompletně nový interiér, dýha je ten pravý materiál. Nejen že vtiskne místnosti hřejivý v... Celý článek

Úklid domova? Jde to i šetrně!

Úklid domova? Jde to i šetrně!

18.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

V dnešní době se lidé stále více vrací ke způsobu života s menším množstvím chemie – i co se týče uklízení domácnosti. Právě při úklidu domácnosti můž... Celý článek

Proč vypadá vaše bydlení menší, než ve skutečnosti je

Proč vypadá vaše bydlení menší, než ve skutečnosti je

12.12.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Možná máte malý byt a je vcelku logické, že tak i vypadá. Ale taky můžete mít byt velký, který vypadá menší, než opravdu je. Nejvíce chyb, které dělám... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii