Pusťte do svého domu svěží a trendy barvy

30.6.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Mnoho lidí se barev bojí. Volí pouze odstíny bílé, šedé a černé. Přitom barvy jsou optimistické, zábavné a mají své kouzlo. Jaké barvy letos frčí a kam je zakomponovat – to se dozvíte v našem novém inspirativním článku.

Pusťte do svého domu svěží a trendy barvy

Které barvy jsou trendy

Barevné spektrum je bezedné. Nezná hranic. Nemusíte se řídit pouze nejnovějšími trendy, vždy záleží na všem vkusu a stylu bydlení.

Momentálně se na vrcholu popularity nachází barvy pastelové. Jsou to barvy veselé a přesto méně výrazné, trochu tlumené. Jsou roztomilé a pro oko příjemné. Z těch nejoblíbenějších zmíníme například baby pink neboli světle růžovou. Ta se podobá barvě lososové, pudrové a starorůžové, které se taktéž těší úspěchu. Kromě baby pink je tu také baby blue, což je velmi světlounce příjemně modrá. Tyto typy barvy jsou oblíbené při zařizování dětských pokojíčků, ale samozřejmě se hodí i kamkoliv jinam.

trendy barvy interirér

Jelikož se nám za okny dělá hezké počasí, trendy jsou také barvy krapet výraznější. Veselé a hravé. Jsou to ony barvy jara, které vidíme v naší krásné přírodě. V oblasti designu je velmi populární barva zelená. Ta má pozitivní účinky na naši kreativitu, proto se doporučuje ji zakomponovat do dětských pokojíčků nebo pracovny. Máme na mysli velmi svěží zelenou, jako když tráva roste po dešti.

Nebojte se ani žluté, která rozzáří váš pokoj. Je to barva sluníčka, pláže, léta... Pokud máte doma menší tmavé místnosti, pak je tato barva ideální. Prosvětlí pokoj a opticky jej zvětší. Obecně platí pravidlo, že světlé barvy dokáží s tmavými a malými pokoji divy.

Barevný základ versus barevné doplňky

S barvami je třeba to umět. Snadno překombinujete a ne vždy jsou dvě barvy v jednom tónu. Řiďte se proto pravidlem: buď barevný základ NEBO barevné doplňky.

trendy barvy interiér

Zvolíte-li barevný základ, pak máme na mysli barevné zdi (tapety) a koberce. A především také barevný nábytek. Ten se v posledních letech rozmohl do mnoha interiéru. Není třeba se jej bát. Dodá pokoji šmrnc, je to jednoduché a efektní. Obzvlášť populární je nábytek celožlutý. Bojíte-li se, pak barevná můžou být pouze dvířka. Tento trend ocení jistě malé děti, které na barvy reagují velmi pozitivně. Taktéž barevné gauče vypadají stylově! V tomto případě bude vkusně vypadat již zmíněný baby pink či baby blue.

Druhou možností jsou samozřejmě barevné pouze doplňky. Mnoho lidí své byty vybaví bílými zdi i bílým nábytkem s tím, že tu útulnost a pocit domova navodí pomocí doplňků, které je charakterizují. Ano, je to ten jednodušší způsob. Není třeba však plácat jedno přes druhé. Mnohdy dostáváme darem různé dekorace, které se nám posléze do stylu bydlení ani nehodí. Schovejte je! Dekorace mohou být výrazně různobarevné, ovšem musí být v jednom stylu!

trendy barvy interiér

Nekombinujte více stylů dohromady. Vydali jste se cestou moderního interiéru? Nebo milujete rustikální, vintage styl? Je pro vás atraktivní industriální styl? Hlavně nezapomeňte, že interiér odráží vaši osobnost. To jak bydlíte, takový jste.

Zdroj fotografií: unsplash.com, pixabay.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

Nábytek z nevyužitých věcí, aneb zkrášlete si váš interiér

6.7.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Máte spoustu nevyužitých věcí, které jste chtěli vyhodit, ale přijde vám jich líto? Zkuste je nevyhazovat, ale vytvořit z nich pěkný nábytek, který ji... Celý článek

Sháníte pomocníka do domácnosti? Pořiďte si sušičku prádla

Sháníte pomocníka do domácnosti? Pořiďte si sušičku prádla

4.7.2018 | PR článek | Tipy a rady

Děsíte se domácích prací? Tak si je usnadněte. S velkým prádlem vám například pomůže sušička. Poradíme vám, na základě jakých kritérií vybrat ten sprá... Celý článek

Technické aspekty zasklení extrémně vysokých budov

Technické aspekty zasklení extrémně vysokých budov

28.6.2018 | PR článek | Tipy a rady

Splnění technických požadavků zasklení pro extrémně vysoké budovy (tj. mrakodrapy s výškou nad 600 metrů) se často považuje za samozřejmost. Avšak vys... Celý článek

Dostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?

Dostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?

27.6.2018 | PR článek | Tipy a rady

Ačkoliv astronomické léto začalo až koncem června, nadprůměrně vysoké teploty znamenaly, že klimatizace ve spoustě domácností a kanceláří naplno fungu... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii