INFRATOPENI

Úvodní stránka Fóra Ostatní INFRATOPENI

  • Toto téma obsahuje celkem 87 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 88)
  • Autor
    Příspěvky
  • #53487
    admin
    Správce

    Dobrý den, chtel bych se zeptat jestli nema nekdo zkusenosti s infratopenim. Uvazuji o jeho porizeni jako hlavni vytapeci prvek pro rodinny dum a chtel bych vedet jaky je na tuto technologii nazor. Diky za odpovedi.

    #53488
    admin
    Správce

    Dobrý den,nerada přispívám do diskusí, ale v tomto případě mi to nedalo. Nemohu se dívat na to jak na ostatních diskusích propírají prodejce infrapanelů. Před rokem jsem oslovila společnost iSolutions a ti mi spočítali tepelnou ztrátu přízemního (studeného) bytu, topení navrhli a dodali. Nemám jediný problém byt 82 m2 vytápím 4,5 kW a minulou zimu jsem propálila 7000kWh. Neptejte se mne na technické věci, ale je to tak.

    #19520
    admin
    Správce
    #53489
    admin
    Správce

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na infratopení. Máme novostavbu a rozhodujeme se mezi infratopením a podlahovým topením. Chtěla bych poradit, které z těch dvou je lepší. Děkuji za odpověď

    #53490
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    pokud uvažujete o infratopení, mohu rozhodně doporučit. Já jsem spokojeným uživatelem rakouských infrapanelů a pro RD o 120m2 porotherm mám solidní náklady na vytápění – dva roky po sobě cca 15 000 Kč. To je skoro stejné spíše méně než u plynu. Mám známého který má i ty levné české umístěné na stropě, ale ten moc spokojen není. Je důležité kterého dodavatele si vyberete. Rozhodně je dobré si připlatit – i když jsem vybral dražší rakouské, tak pořizovačka byla nižší než na plyn po započítání všech prací. Panely jsem kupoval od prodejce v Karlových Varech, ale dovozce je tady: http://www.usby.cz

    #53491
    admin
    Správce

    Dobrý den, z vlastní zkušenosti mohu formu tohoto vytápění pouze doporučit. Hodí se k celé řadě různých příležitostí a já infratopení s radostí využívám všude, kde se dá. Pokud bych mohla, ráda bych odkázala na jeden server http://www.tkf.cz/infrazarice ve kterém jsem si našla přesně to, co jsem potřebovala a teď u nich nakupuji vše, co se této technologie týče.

    #53492
    admin
    Správce

    Taky mám s používáním infratopení dobré skušenosti. v domě s plochou140m2 byla roční spotřeba 12000. Petr (;)

    #53493
    admin
    Správce

    Ale nepoužíval jsem infrazářiče,ale infratopení ve formě nástěných obrazů s povrchovou teplotou kolem 90ti stupnů. Petr

    #53494
    admin
    Správce

    Pokud by jste si chtěli přečíst více o vytápění infra panely, mnoho informací se dozvíte na webu http://www.heatwell.cz.

    #53495
    admin
    Správce

    Pokud by jste si chtěli přečíst více o vytápění infra panely, mnoho informací se dozvíte na webu http://www.heatwell.cz.

    #53496
    admin
    Správce

    Dobrý den, jen reaguji na váš příspěvěk, že jste s infravytápěním spokojeni. Máme toto topení v domě již 3roky také a netuším, jak jste této spokojenosti docílili. Pokojová teplota nám nepřesáhne 19,5 stupně, dům má přitom jen užitnou plochu 95m2 a ročně zaplatíme 30 tis Kč za spotřebovanou elektřinu na vytápění. K tomu všemu se nám již na dosti místech začíná tvořit plíseň a to podotýkám, že se jedná o místa ničím nezakrytá. Takže nyní jen uvažujeme, jak toto topení nahradit. Rozhodně bych jej tedy nikomu nedoporučil.

    #53497
    admin
    Správce

    Není nic jednoduššího než trochu zagooglit nějakého poskytovatele, nebo výrobce, namátkou infra panely

    #53498
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    nemáte prosím někdo ponětí, jaký je, krom ceny, rozdíl mezi infrapanely značky Wellina a Heatwell?
    Díky!

    #53499
    admin
    Správce

    nedoporučuji Wellinu. Spousta peněz na pořízení a po skončení 60-ti měsíční záruky mi přestal topit jeden okruh a funguje mi pouze polovina panelu. nabídli mi nový panel a slevu 10%. Nebo si to mám vyreklamovat v Rakousku. Panel je neopravitelný, jelikož je nerozebíratelný. Nicméně panel jsem dokoupil od českého výrobce kde nemají karbonové vlákno ale celoplošnou desku a navíc je to rozebíratelné. Kdykoli se dá opravit.

    #53500
    admin
    Správce

    Dobrý den, o infrapanelech myslím i něco vím a souhlasím s předchozím příspěvkem, není v nich rozdíl v ceně ale v provedení. Infrapanely od českého výrobce vytápím celý dům o podlahové ploše 210m2. Jejich pořizovací cena byla velmi příznivá a protože jsou infrapanely z uhlíkové desky bez spojovaných drátků jsou velmi spolehlivé. Mám každou místnost dimenzovanou tak jak je potřeba a každá místnost má svou vlastní regulaci. S tepelným komfortem i spotřebou jsem velmi spokojený. Mám dům bez vody, plynu, popela a bez starostí. Navíc přímotopná sazba elektřiny, která se k infrapanelům dá jednoduše vyřídit mi dává 20 hodin levného proudu každý den a to nejen na topení ale i pro všechny ostatní spotřebiče. Opravdu mi přijde že se tu infratopení snaží někteří výrobci povýšit (samozřejmě za patřičné peníze) na něco co není a umí to nějaká kouzla. Neumí, topení musí být dimenzováno na tepelné ztráty celého objektu a potom to bude fungovat. Infratopení má výhodu ve vysoké účinnosti, rychlé odezvě při zapnutí a úsporu tím že nehoní masu teplé vody, ani nenatápí beton v podlaze. Jeho pořízení je za rozumné peníze a trvanlivost dlouhodobá.
    Narozdíl od jiných systémů vytápění které jsou technologicky náročné a drahé na pořízení i servis. Tuto roční amortizaci a servis je určitě také potřeba započítat do nákladů na vytápění. U spolehlivých infrapanelů je pořízení za rozumné peníze jak jsem psal a servis téměř zanedbatelný. To je můj poznatek s infrapanely s nimiž jsem maximálně spokojen.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 88)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.