Dodatečné hliníkové křídlo se žaluzií TROCAL AddOn

31.10.2013 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Úvodem je na místě zdůraznit, že hliníkové křídlo s žaluzií lze dodatečně namontovat prakticky na každé okenní křídlo, čímž podstatně zvýší estetické a užitné funkce okna. Má totiž hned několik nesporných výhod – nejenže o třídu zlepší tepelnou izolaci okna, ale navíc dodá interiéru ochranu proti přebytkům slunečního záření. S ohledem na lokalitu možná oceníte také zlepšení zvukové izolace a nesporný designový efekt. V nabídce je prakticky nekonečné množství barevných úprav.

Dodatečné hliníkové křídlo se žaluzií TROCAL AddOn

TROCAL AddOn můžete využít k modernizaci stávajících oken, ale také jako doplněk pro nová okna před zabudováním. Jde o jedinečný výrobek, se kterým lze podstatně prodloužit „morální“ životnost starších oken. I novým oknům pak můžete přidat významné technické vlastnosti, které je kvalifikují i pro domy nejvyšších energetických standardů vč. pasivních.

Tepelná ochrana na zimu…

Křídlo TROCAL AddOn vytváří mezi zasklením původního okna a její venkovní tabulí skla vzduchově téměř těsnou mezeru, v níž se nachází žaluzie. A právě tato mezera má významný tepelný odpor, který se projeví ve výsledném součiniteli prostupu tepla celé sestavy okna s křídlem.

 

… protisluneční ochrana v letních měsících…

Integrovaná žaluzie ve vnějším dodatečném okně TROCAL AddOn zcela zastaví sluneční záření. Sluncem se sice ohřeje, možná na nějakých 50 °C i více, ale z opačné strany již sálá na původní okno jen zbytek tepelného záření, které izolační dvojsko prakticky nepropouští. Účinnost je v tomto smyslu zcela nesrovnatelná s jakýmikoli vnitřními žaluziemi, protože, pokud teplo pronikne přes skleněnou výplň do interiéru, již se ho těžko zbavujete.

…a ochrana proti hluku pro klidný spánek

Člověk si rychle zvykne na tiché bydlení, kdy není slyšet zvenku žádný hluk a v případě, že se přestěhuje, nebo mu přímo pod okny vyroste frekventovaný obchvat, pochopitelně hledá účinné a cenově dostupné řešení. A právě tuto zdravotní hodnotu, kterou by měl projektant upřednostňovat i před tepelnou ochranou, také přináší okno TROCAL AddOn. Zkoušky jednoznačně ukázaly, že lze tímto prvkem docílit vážené vzduchové neprůzvučnosti až na úrovni 52 dB, což vám každý odborník potvrdí jako úctyhodný parametr.

Seznamte se s dodatečným hliníkovým křídlem TROCAL AddOn pro zvýšení užitného komfortu svého bytu i kvality každodenního života.

Autor: RNDr. Jiří Hejhálek, převzal a upravil Petr Voborský

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Plastové vchodové jak je neznáte

Plastové vchodové jak je neznáte

21.11.2013 | PR článek | Okna a dveře

Plastové vchodové dveře poskytují výhodný poměr cena – kvalita. Žádané jsou i díky snadné údržbě a zajímavým designovým možnostem. Seznamte se také s ... Celý článek

Sháníte nová okna a vchodové dveře? Zvažujte pořádně

Sháníte nová okna a vchodové dveře? Zvažujte pořádně

12.11.2013 | PR článek | Okna a dveře

Okna a vchodové dveře jsou podstatnou součástí našich domovů. Jejich výběru je proto nutné věnovat dostatek času a pozornosti. Proto jsme si pro Vás p... Celý článek

Stará okna jako obnovitelná surovina? Jde to, dokazuje KOMMER-LING

Stará okna jako obnovitelná surovina? Jde to, dokazuje KOMMER-LING

28.10.2013 | PR článek | Okna a dveře

Podle nového závazného nařízení Evropského parlamentu a Rady EU, které vstoupilo v platnost 1. července 2013, je nedílnou součástí povinných požadavků... Celý článek

Únik tepla v oblasti okenního parapetu vyřešen – přichází KOMMERLING E_Clip

Únik tepla v oblasti okenního parapetu vyřešen – přichází KOMMERLING E_Clip

3.10.2013 | PR článek | Okna a dveře

Tenká spára mezi okenním rámem a stavebním otvorem je většinou vyplněna montážní pěnou. V dolní části u parapetu však bývá tuhý podkladní profil, kudy... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii