Jak vybrat lednici? Zkuste postupovat podle těchto parametrů

31.08.2018 | PR článek | Rubrika - Bílé zboží

Víte, bez kterého kuchyňského spotřebiče se v domácnosti nemáte šanci obejít? Ano, hádáte správně, bez lednice. Pokud máte doma starší model, nejspíše se u něj setkáte s minimální výkonností a logicky naopak s maximální spotřebou. Vybrat novou ledničku není vůbec jednoduché. Na trhu se jich nachází spousta a prakticky všechny disponují určitými specifiky. Právě z toho důvodu jsme pro vás připravili jednoduchý návod, podle jakých aspektů byste při nákupu nové ledničky měli postupovat.

Jak vybrat lednici? Zkuste postupovat podle těchto parametrů
Reklama

 

Typ ledničky na prvním místě

 

Už když se podíváte na konkrétní lednice, zjistíte, že je jich poměrně hodně a liší se samotným vzhledem a konstrukcí. Tradičně se tudíž setkáme s lednicemi:

  • standardními jednodveřovými,
  • kombinovanými s mrazákem,
  • americkými,
  • monoklimatickými,
  • pultovými.    

 

Každý typ se hodí pochopitelně jinde. Zatímco pro gastro provozy jsou optimální pultové, do domácností se hodí spíše jednodveřové a americké. Volit je lze v klasické, nebo vestavné podobě.

 

Spotřeba energie

 

Mnohé recenze a testy lednic mají hned na první pozici při srovnání spotřebu energie těchto spotřebičů. Není se čemu divit. Spotřeba je tradičně udávána v kWh. Vy se dívejte především po označení A+++. To se týká těch nejúspornějších modelů, jež jsou aktuálně na trhu k dispozici.  

 

Objem chladicího prostoru

 

Hodně důležitý je i objem lednice a mrazáku. Uváděn je standardně v litrech. Na jednoho člověka byste měli počítat s cca 50 až 70 litry prostoru v ledničce. V mrazáku postačí 20 litrů. Čtyřčlenná domácnost už potřebuje modely s objemem chladicího prostoru přes 200 litrů a mrazicího přes 80 litrů.

 

Přílišný hluk je nežádoucí

 

Určitě také oceníte, když bude lednice maximálně tichá. Především v bytech se hluk může rozléhat a často se stává, že jde slyšet i lednice od sousedů, což nemaximálně nepříjemné. Jestliže sháníte opravdu tichý model, hledejte takové, u nichž hlučnost nepřesahuje hranici 40 dB.

 

 

Spousta užitečných funkcí

 

Mnohé moderní lednice se mohou pochlubit skvělými funkcemi, díky nimž zůstanou skladované potraviny delší dobu čerstvé. Tradiční záležitostí je No Frost systém, který je typický tím, že nepotřebujete lednici odmrazovat. Stejně tak je vynikající i přítomnost ventilátoru rozhánějícího chladný vzduch. Výborný je mimo jiné displej, na kterém si přesně navolíte to, co budete potřebovat. Mnohé chytré lednice napoví, jaké potraviny vám aktuálně chybějí, a bude tak nezbytné je dokoupit. Podívejte se také po funkcích, jako jsou antibakteriální ochrana, oddělená regulace anebo nulová zóna či výměna otvírání. Výborný je také systém varování před otevřenými dveřmi lednice. Právě ty bývají jednou z hlavních příčin tepelných ztrát a problémů s chlazením č mražením potravin.

 

Reklama
Reklama

Související články

Vyměňte starou lednici za novou kvalitnější a hezčí

18.12.2019 | Bílé zboží

Dosloužila vám letitá lednice, nebo jste se rozhodli pro koupi nové, úspornější, tišší, s novými funkcemi, aby vám sloužila lépe, než ta stará? Možná… Celý článek

Jak vybrat pračku a na co si dát pozor?

01.11.2019 | Bílé zboží

Kdo by v dnešní době chtěl prát všechno prádlo v ruce? Shrbený nad lavorem nebo vanou a drhnout ho na valše? Určitě se shodneme na tom, že nikdo.… Celý článek

Levná sušička prádla - při troše skromnosti postačí

02.07.2019 | Bílé zboží

V současnosti si můžeme zakoupit různá zařízení a spotřebiče, které nám usnadní každodenní život. Mluvíme o inteligentní domácnosti, robotických… Celý článek

Výhody a nevýhody kombinované sušičky a pračky

10.10.2018 | Bílé zboží

Většina hospodyněk by si přála mít domácí spotřebiče, které jim co nejvíce usnadní běžné, ale často unavující práce spojené s péči o rodinu. Mezi ně… Celý článek

Reklama
Reklama