Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí přitom není potřeba čekat až do chvíle, než jí začne zatékat. Tehdy už je poměrně pozdě, protože staré krovy bývají ve špatném stavu a vás tak čeká mnohem více práce.

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce
Reklama

Prvním krokem rekonstrukce střechy totiž je spočítat a zjistit, zda staré krovy unesou novou střešní krytinu. Pokud ne, je třeba vyměnit i celou konstrukci. K tomu dochází i v případě, že je staré dřevo napadené dřevokazným hmyzem. V dřívějších dobách se na to tolik nedbalo, dnes je samozřejmé dřevěné konstrukce chemicky ošetřovat nejen proti škůdcům, ale i chorobám.

Zateplení střechy vám také ušetří

Pokud vás čeká oprava střechy, rozhodně ji spojte i se zateplením. Dnes se sice nejvíce zateplují fasády, ale právě střechou uniká velké množství tepla. Tepelná izolace střechy dokáže dosáhnout úspor v řádech desítek procent a v letních měsících zase dovnitř nepustí tolik tepla.

U šikmých střech se zateplení tradičně realizuje izolací vkládanou mezi krokve a pod krokve, ovšem ze západu k nám přišla rovněž nadkrokevní izolace. Ta je nyní považována za moderní a odborníci vám ji pravděpodobně doporučí, protože zajišťuje lepší odvětrání střechy. U plochých střech se vychází ze stavu střechy.

Nechte si do střechy instalovat střešní okna či světlíky

Když už se rozhodnete pro rekonstrukci střechy, zvažte, zda by se vám nehodilo jí přivést do interiéru trochu více světla. Způsobů je několik, nemusíte rovnou nechat instalovat střešní okna. Dobrou možností jsou také střešní světlíky, jimiž je možné přivést světlo do prostor, kde chybí okna, typicky třeba do chodby.

Co bude nejlepší ve vašem případě, vám však nejlépe poradí odborníci. Na střechy Praha a okolí se specializuje firma Střechy Novák s.r.o. Kontaktujte ji co nejdříve. Zima se sice blíží, ale možná rekonstrukci střechy ještě stihnete. Nebo budete mít do jara aspoň dostatek času vše naplánovat.

Reklama
Reklama

Související články

Než koupíte nový ojetý vůz, zjistěte si vše o jeho historii

26.10.2020 | Tipy a rady

Při nákupu automobilu se snažíme, tak jako je to u všeho, ušetřit co nejvíce peněz. Proto se mnozí z nás bez váhání rozhodují nikoli pro koupi vozu… Celý článek

Dřevěné brikety jsou vhodnou alternativou klasických paliv

15.10.2020 | Tipy a rady

Teplo je součástí domova. Bez něj si už těžko umíme svůj život představit. Uhlí nebo palivové dřevo doma či na chalupě používají v Česku statisíce… Celý článek

Jak na koupi nemovitosti

13.10.2020 | Tipy a rady

Vlastní bydlení zní jako lákavá vidina budoucnosti, kterou si přeje v dnešní době snad už každý. Pokud už vás omrzelo placení nájmu bytu nebo domu,… Celý článek

Údržba střešní krytiny na podzim je důležitá pro poklidné zimní období

07.10.2020 | Tipy a rady

Jednou z činností, kterou by měl na podzim před příchodem zimy stihnout každý majitel nemovitosti, je kontrola střešní krytiny. Toto byste měli… Celý článek

Reklama
Reklama