Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí přitom není potřeba čekat až do chvíle, než jí začne zatékat. Tehdy už je poměrně pozdě, protože staré krovy bývají ve špatném stavu a vás tak čeká mnohem více práce.

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce
Reklama

Prvním krokem rekonstrukce střechy totiž je spočítat a zjistit, zda staré krovy unesou novou střešní krytinu. Pokud ne, je třeba vyměnit i celou konstrukci. K tomu dochází i v případě, že je staré dřevo napadené dřevokazným hmyzem. V dřívějších dobách se na to tolik nedbalo, dnes je samozřejmé dřevěné konstrukce chemicky ošetřovat nejen proti škůdcům, ale i chorobám.

Zateplení střechy vám také ušetří

Pokud vás čeká oprava střechy, rozhodně ji spojte i se zateplením. Dnes se sice nejvíce zateplují fasády, ale právě střechou uniká velké množství tepla. Tepelná izolace střechy dokáže dosáhnout úspor v řádech desítek procent a v letních měsících zase dovnitř nepustí tolik tepla.

U šikmých střech se zateplení tradičně realizuje izolací vkládanou mezi krokve a pod krokve, ovšem ze západu k nám přišla rovněž nadkrokevní izolace. Ta je nyní považována za moderní a odborníci vám ji pravděpodobně doporučí, protože zajišťuje lepší odvětrání střechy. U plochých střech se vychází ze stavu střechy.

Nechte si do střechy instalovat střešní okna či světlíky

Když už se rozhodnete pro rekonstrukci střechy, zvažte, zda by se vám nehodilo jí přivést do interiéru trochu více světla. Způsobů je několik, nemusíte rovnou nechat instalovat střešní okna. Dobrou možností jsou také střešní světlíky, jimiž je možné přivést světlo do prostor, kde chybí okna, typicky třeba do chodby.

Co bude nejlepší ve vašem případě, vám však nejlépe poradí odborníci. Na střechy Praha a okolí se specializuje firma Střechy Novák s.r.o. Kontaktujte ji co nejdříve. Zima se sice blíží, ale možná rekonstrukci střechy ještě stihnete. Nebo budete mít do jara aspoň dostatek času vše naplánovat.

Reklama
Reklama

Související články

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Fotovoltaika slibuje nižší účet za elektřinu

18.08.2020 | Tipy a rady

Solárních kolektorů na střechách rodinných domů v posledních letech přibylo jako hub po dešti. Není se čemu divit, fotovoltaické systémy jsou mnohem… Celý článek

Využijte výhodné sety nádrže na dešťovou vodu s čerpadlem a filtrem

12.08.2020 | Tipy a rady

Čas a peníze jsou dnes pro každého z nás důležité věci. Kdykoliv to jen jde, snažíme se je ušetřit tak, aby nám zbyly také pro naši rodinu, koníčky i… Celý článek

Reklama
Reklama