Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem

Úvodní stránka Fóra Krby a vytápění Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem

  • Toto téma obsahuje celkem 100 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 101)
  • Autor
    Příspěvky
  • #40451
    admin
    Správce

    Dobrý den, chtěla bych se tu zeptat, protože i přesto, že jsem si informace zjišťovala přímo u dodavatele, tak mi to není úplně jasný. Asi takhle, na začátku roku (2019) se mi elektřina bude počítat podle jinýho programu, než jsem měla do teď, s tim mi Bohemia Energy pomohla po telefonu, ale prý abych v tom měla pořádek, tak je dobrý udělat samoodečet elektroměru, tem mám udělat k 31.12., na to jsem se teda domluvila s kamarádem, protože v těch měřákách se fakt nevyznám, tak ten mi to pomůže opsat. To mám pak zadat na internetu do tý kanceláře, co u nich mám zřízenou a poslat. A teď oč mi jde, co se stane pak, když jim to tam pošlu? :)) Máte s tím někdo zkušenosti, co pak následuje, co mám očekávat? Dík moc 🙂

    #18785
    admin
    Správce
    #40452
    admin
    Správce

    Tak si tam zavolej znova ne a nebo se zeptej toho kamaráda, co ti to bude opisovat, jestli netuší, u nás odečty chodí běžně dělat jeden týpek tak v půlce ledna. Takhle extra si nepamatuju, že bychom to někdy dělali.

    #40453
    admin
    Správce

    Nojooo to jsou běžný odečty, to vím, že mi tu taky jednou za rok někdo zvoní u dveří, že si jde opsat elektroměr, ale tohle je extra navíc právě… 🙂

    #40454
    admin
    Správce

    Ahoj taky už jsme dělali samoodečet, u Bohemia energy se nám to stalo jen jednou, u předchozího dodavatele to bylo víckrát, protože se nám zdálo, že má firma nějaké divné odhady. U Bohemia energy jsme museli kvůli tomu, že nám měli přijít měnit měřák, tak aby to všechno ve výsledku sedělo. Mně přijde, že jsou to v podstatě jen takový pomocný čísla, aby výsledek byl ok (;) Bohemie si s tím poradila a výsledek byl v pořádku 🙂 Jo jinak nic navíc neočekávej :)) vyúčtování ti pak přijde klasický, oni si to akorát k sobě uloží, co jim pošleš, takže ne že bys obdržela jedno extra a pak to klasický každoroční. (;)

    #40455
    admin
    Správce

    Aha, tak super díky, já jsem to právě moc nepochopila, mluvili o nějakém vyúčtování, ale když to na mě vychrlí, tak si pamatuju většinou jen to hlavní a vedlejší už mi uniká, jak se v tom neorientuju :)) ..když chci něco po meilu, tak je to lepší, celkově s nimi raději komunikuju meilem, protože to tam je líp shrnutý 🙂

    #40456
    admin
    Správce

    Já teda nevím joo, zkušenosti s tím nemám, ale na základě toho, že děláš samoodečet, který jak ty tvrdíš extra, tak bych teda čekala, že mi k tomu i něco extra pošlou, ale jak říkám, zkušenosti s tím nemám, toto jen vyvozuji 🙂

    #40457
    admin
    Správce

    Prosím tě nic by ti přijít nemělo, u nás doma tomu šéfuje manžel, který si to hlídá, abychom se vyhnuli případným reklamacím a normálka toho u Bohemia energy využívá v průběhu roku několikrát, protože je to služba zadarmo a přesně jak si sama psala, tak to akorát nahází do tý online kanceláře a pak po odečtech přijde jedno vyúčtování, se kterým vyřídíme přeplatky, případný nedoplatky a dostanem s ním i nový rozvrh záloh.

    #40458
    admin
    Správce

    Ty jo, této možnosti už u nich využívám asi třetím rokem, přesně už nejsem schopný říct, prostě co to umožnili a je to super. Člověk předchází zbytečným reklamacím a opsání měřidel skoro nic nezabere, formulář je vyplněný taky co by nic a závěrem přijde akorát finální vyúčtování, které obsahuje pravdivá čísla a né žádné odhady, co někdo usoudí, že by to tak mohlo sedět. Takže mi to nepřijde vůbec zbytečný.

    #40459
    admin
    Správce

    Tak ty nemám, ale s Bohemia Energy jako takovou ano a i bez samoodečtů, si myslím, že máme každoročně vyúčtování v pořádku, jednak nám posílají přeplatky rovnou na účet a pak po nás nikdy nechtěli žádné další informace, abychom jim zasílali něco nad rámec. Tohle je spíš kdo jak je akční.

    #40460
    admin
    Správce

    Já nevím, ale u nás chodí pán, co má tuhle práci na starosti a vyúčtování je pak do pár dní doma, letos ho teda ještě nemáme, ale opis už máme za sebou. Loni to bylo v podobnou dobu a Bohemia Energy nám vracela přeplatek. Tak doufám, že letos to bude jak přes kopírák.:)

    #40461
    admin
    Správce

    My jsme letos měli ve vyúčtování dobírku, vraceli nám za elektřinu i plyn, ale víc peněz bylo za plyn. Moje máma třeba na vyúčtování ještě čeká, ta mám pocit, že ho mívá dokonce až někdy v květnu, což mi přijde děsný, že ho má až tak dlouho.

    #40462
    admin
    Správce

    Já tohle neřeším, vždycky to nechám na nich a ono to nějak dorazí, možná hloupě důvěřuji, ale jak je ve vyúčtování moc čísel, tak nevím na co se zaměřit. A vzhledem k tomu, že mi ročně chodí ve výpisech vratky jak u elektřiny i plynu, tak to bude pravděpodobně dobře, nemám potřebu to reklamovat, ještě by tam něco objevili při mém štěstí. :))

    #40463
    admin
    Správce

    Setkala jsem se už s různými názory, které se jich týkaly, ale ani s jedním jsem se nemohla ztotožnit. Nevím čím to je, ale přesně mi na to pasuje 100lidí/100chutí 😀 ..já u nich nemám problém a hlavně mi ještě firma vrací, takže..co na to dodat víc. 🙂

    #40464
    admin
    Správce

    Zdravím, prosím nevíte někdo, jestli se dá dát do bytu krbovou vložku?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 101)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.