Jak vybrat správný krb čí kamna

Úvodní stránka Fóra Krby a vytápění Jak vybrat správný krb čí kamna

  • Toto téma obsahuje celkem 55 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 56)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18728
    admin
    Správce
    #40151
    admin
    Správce

    Dobrý den, brzo budeme muset řešit jaká kamna vybrat k vytápění domku. Hledám krbová kamna, nebo vložku na dřevo i uhlí, s externím velkým popelníkem a možnost přikládání větších polen dřeva. S teplovodním výměníkem a výkonem alespoň 14kw a víc. Máte s tímto problémem nějakou zkušenost?Děkuji

    #40152
    admin
    Správce

    Mohu vám poradit tyto alternativy. Pokud jste rozhodnutí topit dřevem, a uvědomujete si že musíte mít dostatečnou zásobu „suchého“ dřeva, a budete trpět také ne zrovna čistý provoz, potom můžete jít do krbové vložky s výměníkem , na dřevo a brikety, Termofire od firmy Edilkamin. Pokud to bude váš hlavní zdroj vytápění, můžete na tento krb dostat dotaci 50.000kč z programu zelená úsporám. Pokud byste chtěli čistější, automatický provoz, můžete mít krbová kamna na dřevěné pelety,taky od fi.Edilkamin, a na ty je dotace 95.000kč, takže vám to pokryje i investici do montáže. Jestli chcete víc informací, napište mi . Slansky.l@seznam.cz

    #40153
    admin
    Správce

    Dobrý den, chtěl bych ve vesnickém bytě o velikosti 180m3 / 4 radiátory plus 2malé do koupelny a wc( topit krbovými kamny s teplovod. výměníkem. Poradí mi někdo která kamna vybrat? Moc děkuji

    #40154
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    mrkněte na internetové stránky http://www.krbylevne.cz.

    #40155
    admin
    Správce

    Já si vybral krb přes http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/krby/
    Doporučili mi konkrétní typ v kamenném obchodě a já si to pak objednal přes tento web o 5 tisíc levněji 🙂

    #40156
    admin
    Správce

    Já udělala to samé na http://www.krbylevne.cz

    #40157
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    dostavěli jsme 2podlažní dům o celkové vnitřní ploše 115 m2 (celková plocha obou podlaží vč. zdiva 144 m2), tj. cca 300 m3 vnitřního obestavěného prostoru (obestavěný prostor vč. zdiva cca 370 m3). Klasická sedlová střecha izolována zespodu minerální vlnou tl. 250 mm, okna 8komory s 3skly, zdivo Porotherm 44 Profi. Zateplení bude v 100 mm polystyrenu (zatím není). Projektant původně navrhl vytápění plynem (vč. ohřevu teplé vody), během výstavby nastaly admin. problémy s připojením k plynu (ani nemáme chuť je překonávat z důvodu provozních nákladů). Tepelná ztráta objektu 5,569 kW, původně navržen 14 kW instalovaný výkon plynového kotle (11,3 MWh/rok pro ÚT a 2,2 MWh/rok pro TÚV). Ohřev teplé vody ale řešíme el. bojlerem – zbývá dořešit „jen“ vytápění 11,3 MWh/ročně při ztrátě 5,569 kW. Vytápění bychom chtěli řešit krbokamny přes akumulační nádrž 825 lt s bypassem pro přímé natápění radiátorů. Součet výkonu instalovaných radiátorů v přízemí je 3,2 kW, součet radiátorů v podkroví je 2,8 kW, celkem 6 kW (do vody). Krbokamna by byly umístěny v místnosti (obývákokuchyně), která je ¼ celého domu (cca 25% výkonu kamen do vzduchu). Kontaktovali jsme více topenářských firem, nikdo není schopen poradit s výběrem krbokamen dle výkonu, jsou to takové knížecí rady. Problém je, že po prostudování desítek stránek (vč. výpočtů) vychází „rozptyl“ spektra doporučeného výkonu krbokamen někde mezi 8 – 16 kW. Jeví se nám jako šílenost kupovat 16 kW kamna

    #40158
    admin
    Správce

    v případě, že koupíme menší výkon kamen, nejsme si jisti, jaká má být rezerva, projektant není schopen pořádně určit správný výkon kamen při topení dřevem, máme ze všech stran rozporuplné informace. Mohli byste nám prosím poradit, které kamna s teplovodním výměníkem jsou pro nás vhodné? Děkujeme za informace.

    #40159
    admin
    Správce

    Dobrý den
    v současné době topím UT s plynovým kotlem. Chci přejít s ohledem na stále stoupající ceny plynu na levnější způsob vytápění RD na př kotel na peletky ev. dřevo. V případě realizace lze na nový kotel uplatnit žádost o dotaci?

    #40160
    admin
    Správce

    Hlavně je to dnes nejlevnější topení. Původně jsme topili plynem do deskových radiátorů Korado, ale po drobných úpravách jsme stávající rozvody napojili také na krbová kamna s výměníkem. Koupili jsme je v hobbymarketu, ale zatím fungují.Dřevo se snažíme obstarat si sami, něco koupíme. Hlavní je mít kde dřevo skladovat.

    #40161
    admin
    Správce

    Zajímalo by mě účet skleněné desky a její praktičnost pod krbové kamna http://www.kamna-aduro.cz/produkty/krbova-kamna-aduro
    Máte vlastní zkušenost?

    #40162
    admin
    Správce

    Je praktické mít pod kamny nehořlavou a hladkou podložku. Dříve se užíval plech většinou smaltovaný, dnes se užívá i lakovaný nebo i to sklo. Funkce je podobná v jeho případě jde i o designovou záležitost.

    #40163
    admin
    Správce

    Jak plech tak i sklo slouží k zachytávání drobných nečistot při přikládání, chrání podlahu v případě náhodného vypadnutí žhavého uhlíku, rovněž při vybírání popela tento nepráší na podlahu, podložka pod kamny se lehce utře zamete nebo vysaje atd.

    #40164
    admin
    Správce

    Já osobně mám zkušenosti s plechem (plechovou podložkou) a to jak smaltovanou tak lakovanou. Výhodou smaltovaného povrchu je, že i po pouhém zametení povrch nedrží žádný „mikroprach“ a není třeba utírat i vlhkou hadrou jako v případě plechu jen lakovaného. Podobné vlastnosti jako smaltový povrch bude mít i ten skleněný, skleněné podložky se též užívají proto aby nenarušovaly vzhledově podlahu. U skla je na místě určitá opatrnost při manipulaci s kovovými předměty na podložce.(popelník, koš na dřevo, případně manipulační klíč ke kamnům atd.)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 56)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.