Koeficinty pro přepočet potřeby tepla

Úvodní stránka Fóra Bazény, sauny, vířivky Koeficinty pro přepočet potřeby tepla

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #17165
    admin
    Správce
    #21635
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    bytové družstvo mi (prostřednictvím organizce provádějící odečty a výpočet vyúčtování plateb za teplo) společně se změnou poměrových měříčů tepla z odpařovacích na elektronické změnili i koeficienty pro přepočet naměřených jednotek. Problém je v tom, že mě o změně koeficientů neinformovali. O změně jsem se dozvěděl až z formuláře pro odečet po skončení topného období. V místnosti mám 2 radiátory a topil jsem tím, na kterém byl původně nižší koeficient (místnost je rohová). Koeficient na tomto radiátoru byl značně zvýšen. Nyní to znamená, že bych měl zaplatit mnohem více než s původními koeficinety. Kdyby mě informovali o změně koeficintů ihned, rozdělil bych topení na obě tělesa a tím i optimalizoval náklady. Má bytové družstvo právo měnit koeficinty, aniž by o této změně informovalo konečné spotřebitele? Mám v tomto případě nárok, aby družstvo vyúčtovalo s původními koeficienty a aby dle nových koeficntů účtovalo až od dalšího období po oznámení změny koeficientů? Platí na tento případ nějaká právní úprava? Předem děkuji za odpověď.

    #21636
    admin
    Správce

    Konkrétně s těmito koeficienty nějaké zkušenosti nemám, my klimatizujeme doma i u ve vnitřním bazénu docela jednoduše. Máme nainstalovaný měřič tepla od http://www.mereni-tepla.cz/mereni-tepla , takže jakmile se teplota zvýší nad tu, kterou požadujeme, tak se zapíná klimatizace 😉

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.