Tepelná čerpadla

Úvodní stránka Fóra Krby a vytápění Tepelná čerpadla

  • Toto téma obsahuje celkem 4,072 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 4,073)
  • Autor
    Příspěvky
  • #36110
    admin
    Správce

    Pokud se dodrží pár technických a ekonomických zásad, pak vyjde výhodněji vždy tepelné čerpadlo. Musíte mít nízkoteplotní topný systém s tepelným spádem 35st.C/30st.C a celková cena tepelného včetně montáže a potřebného materiálu by neměla překročit 150.000,-Kč. Za těchto podmínek je pořízení tepelného čerpadla výhodnější. Navíc získáváte pro celý dům nižší sazbu elektřiny po dobu 22 hodin, takže paradoxně čím více propálíte elektřiny v domácnosti, tím více se vám vyplatí tepelné čerpadlo.

    #36111
    admin
    Správce

    Jdou nějakým způsobem získat dotace nebo při tepelných čerpadlech to není možné?

    #36115
    admin
    Správce

    Je mi líto, ale měl jste se nejprve obrátit na ČEZ, co znamená připojení TČ. Já jsem to samé řešil letos v létě a prvním krokem byla žádost na ČEZ o připojení, kde se vyjadřují zda ano či ne.

    Na druhou stranu, ona Vás na to měla upozornit i firma, která to montuje, i když povinnost tam určitě není.

    Chápu, že je to velmi nepříjemná situace … máte čerpadlo, ale nevyužíváte levnější proud … ale ČEZ je z hlediska distribuce v tomto ohledu monompol a i když já sám je rád nemám, je to to jediné, co s tím můžu udělat…

    #36116
    admin
    Správce

    Karle, Honzo, nebo jak se vlastně jemenujete. Vaše odpověď je naprosto zavádějící, protože čerpadla za 150tis bych se opravdu bál. To bude nějaká povedená čína, že? Nehledě na to, že vůbec nic nevypovýdá o systému TČ, ani o výkonu….

    pokud někdo potřebuje zjistit, co stojí TČ, potejte přímo společnosti Nibe, IVT, Stible Eltron, které vám bezplatně připraví kalkulaci.

    #36119
    admin
    Správce

    Nemá někdo zkušenosti, jestli tepelná čerpadla vybírat podle výkonu anebo ceny?

    #36118
    admin
    Správce

    Podle čeho můžu vybírat dobrá tepelná čerpadla?

    #36117
    admin
    Správce

    Dobrý den paní Nikol,

    bohužel otázka je položena zcela špatně, tepelné čerpadlo vždy musí pokrýt s výkonem alespoň 80% tepelné ztráty objektu. Takže o výkonu se nedá moc diskutovat, ten je daný tepelnou ztrátou objektu. Cena to už je jiná, v současné době by cena tepelného čerpadla (RD se ztrátou do 12 kW) včetně instalace, regulace, DPH a uvedení do provozu neměla přesáhnout 150 tisíc Kč.

    Koukal jsem se na stránky http://www.mojecerpadlo.cz a myslím, že zde by Vám mohli pomoci lépe než já.

    #36091
    admin
    Správce

    Může mi někdo prosím u čerpadel vysvětlit co je to faktor tepelného čerpadla (COP) a jestli je důležitý?

    #36073
    admin
    Správce

    Mám hrozně velkou tepelnou ztrátu u čerpadla, nevíte čím by to mohlo být?

    #36075
    admin
    Správce

    Dobrý den paní Diano,
    zkratka COP (Coefficient Of Performance) vyjadřuje účinnost tepelného čerpadla, pokud je například COP 3, pak to znamená, že tepelné čerpadlo vyrobí z 1 kW elektrické energie 3 kW energie tepelné, takže v konečném důsledku vás vyjde 1 kW elektrické energie na 1/3 ceny. Každý budoucí uživatel tepelného čerpadla se žene hlavně vysokým COP, obvykle vůbec nebere v úvahu ostatní faktory, které výrazným způsobem ovlivňují tzv. „reálný topný faktor“, tj. faktor který bude reálně dosažen. Navíc se často investuje stylem „ať to stojí, co to stojí“, hlavně aby byl vysoký topný faktor“. Pak dochází k tomu, že investice je neefektivní = nenávratná v životnosti tepelného čerpadla.
    Největší úsporu elektřiny můžeme očekávat u tepelných čerpadel, která budou pracovat s co nejnižší teplotou topného média (vody v otopné soustavě).
    Největší účinnosti a efektivity docílíme:
    – použitím podlahového vytápění (podlahová krytina dlažba – Vinyl – Linoleum)
    – pořízením TČ za rozumnou cenu (celá instalace okolo 150 tis. Včetně DPH)
    – dimezování topné vody na tepelný spád 25/30 st.C (méně výhodné 30/35 st.C)
    – ohřev TUV jen na 430C až 450C.

    #36114
    admin
    Správce

    Co to je odmrazovací cyklus?

    #36112
    admin
    Správce

    Přehled tepelných čerpadel značky Vaillant – http://www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz

    #36113
    admin
    Správce

    Má někdo zkušenosti tepelným čerpadlem TnG-AIR, koukal jsem, že je i za rozumnou cenu?

    #36090
    admin
    Správce

    Má někdo zkušenosti, jestli je lepší kotel nebo tepelné čerpadlo a pro co je lepší investovat peníze?

    #36109
    admin
    Správce

    Výparník venkovní jednotky tepelného čerpadla vzduch/voda při venkovní teplotě okolo 0 st.C (kdy je vyšší vlhkost vzduchu) namrzá. Proto je v každém tepelném čerpadle nějaký způsob odmrazování, obvykle to je tzv. reverzní chod, kdy venkovní jednotka využívá teplo, které je v topném systému. Odmrazování probíhá cca 1 x za hodinu po dobu cca 3 minut. Zkuste se podívat na tyhle stránky možná Vám poradí http://www.mojecerpadlo.cz, koukal jsem, že zde je už někdo uváděl, tak budou asi dobří.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 4,073)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.