Reklama

Bílé kuchyně se bát nemusíte

05.12.2018 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Bílé kuchyně byly odjakživa doménou severských zemí a Německa, kde byly velmi oblíbené. V posledních letech si však kouzla bílé kuchyně všímáme i my v Česku a nemůžeme se tomu divit. Bílé kuchyně jsou symbolem elegance, čistoty – a navíc vás donutí pravidelně uklízet.

Bílé kuchyně se bát nemusíte
Reklama

Bílá kuchyně je ideální do malých prostor

Při zařizování jakékoliv kuchyně nesmíme zapomínat na to, že by měla být v hezké barvě, funkční, ale i hezká na pohled. Od toho, jakou barvu pro svoji kuchyni zvolíme, se bude odvíjet zařízení celé místnosti. Bílá kuchyně se hodí zejména do menších prostor, kde by tmavá kuchyň působila spíše smutně a celý prostor by opticky zmenšovala.

Bílá kuchyně

Kombinujte barvy i materiály

Ačkoliv na bílé kuchyni můžeme vidět každou nečistotu, svým způsobem jde o velkou výhodu, protože si budeme moct být jisti tím, že je naše kuchyň opravdu čistá a je bezpečné v ní manipulovat s potravinami. Kromě toho si dnes můžeme vybírat z mnoha materiálů, takže minimálně šmouhy na vaší kuchyni nebudou vidět vůbec.

K tomu, abyste se v bílé kuchyni necítili jako ve sterilní nemocnici, musíte kuchyňskou linku kombinovat s barevnými doplňky, jež místnost oživí. Díky tomu, že jde o bílou barvu a ta se dá sladit s čímkoliv, se při výběru doplňků nemusíte nijak omezovat. Pokud se vám nelíbí představa, že byste měli bílé skříňky, pracovní desku i police; můžete si pořídit kuchyni, kdy budou skříňky například ze dřeva a dvířka v bílé barvě. Nebo spodní skříňky v jedné barvě a horní v bílé. Je to jen na vás. Nemusíte se bát kombinovat. Ať už barvy nebo i materiály.

Bílá kuchyně

Shrnutí pro vás

Bílé kuchyně se hodí zejména do menších místností, kdy můžete vybírat z různých materiálů (materiály lze i kombinovat). Vzhledem k dobré kombinovatelnosti můžete vytvořit neuvěřitelné množství stylů, ale i barevných kombinací. Pokud použijete úchytky na dvířka skříněk, zabráníte alespoň částečně jejich ušpinění.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama