affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Vybíráme střešní okna

07.09.2009 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Orientovat se v široké nabídce střešních oken není snadné, a navíc bychom neměli zapomenout na pořízení vhodných doplňků. Jak při výběru postupovat?

Vybíráme střešní okna
Reklama

Na počátku je třeba rozvážit, z jakého materiálu bychom střešní okna chtěli mít, zda dáváme přednost dřevu nebo plastu. Dřevěná okna představují klasiku, jde o přírodní, teplý materiál, který přispěje k vytvoření útulné atmosféry jak ve starém domě po renovaci, tak na venkově nebo i v moderní městské zástavbě. Pokud dřevo podtrhne styl interiéru a bude s ním ladit, jedná se o správnou volbu.

Celodřevěná okna od společnosti VELUX jsou vyráběna z kvalitních dřevěných profilů, které zaručují, že jsou okna tvarově stálá. Povrch mají opatřen vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání vnější povrch okna.

Společnost VELUX vždy dbala na kvalitu použitých materiálů při výrobě střešních oken. Výrobní závody společnosti VELUX byly jedny z prvních, které začaly pracovat s novými standardy z certifikačního programu pro podporu lesů PEFC a s lesní certifikací FSC.

Plastová střešní okna VELUX s dřevěným jádrem jsou bezúdržbová a odolná vůči zvýšené vlhkosti v interiéru, například v koupelně či kuchyni. Bezúdržbová střešní okna VELUX v sobě spojují kladné vlastnosti plastu a dřeva, díky vrstvě bílého polyuretanového laku obstojí i v extrémních podmínkách a bezešvý povrch zabraňuje usazování nečistot ve spárách. Ani s odstupem času neztrácí svůj původní bílý odstín. Uplatnění najdou i tam, kde hraje roli důraz na eleganci a kde bílá okna dokonale ladí se zařízením interiéru.

U střešních oken ovšem velmi záleží na kvalitním osazení do střešního pláště, a navíc můžeme jejich vlastnosti výrazně zlepšit řadou doplňků. Komplexní řešení představuje systém VELUX, zahrnující kromě vlastního střešního okna a jeho lemování zajišťujícího dokonalé a vodotěsné zasazení do střechy i volitelné montážní doplňky pro ještě dokonalejší izolaci, dále širokou škálu rolet a žaluzií pro regulaci prostupujícího tepla a světla, a konečně manuální, elektrické či solární ovládání střešních oken a rolet či žaluzií. Montážní doplňky zlepšují izolační vlastnosti střešních oken a zajišťují, aby okna perfektně zapadla do střechy. Hodí se i pro nejnáročnější klimatické podmínky a zaručí nejen dokonalou tepelnou izolaci, ale také bezpečný a účinný odvod dešťové vody. Společnost VELUX nabízí zateplovací sadu BDX, která sníží tepelné ztráty z interiéru. Sada se skládá ze zateplovacího rámu, manžety z hydroizolační fólie a ze samonosného drenážního žlábku. Navíc lze zevnitř namontovat ostění s pohledovou povrchovou úpravou v bílé barvě, doplněné manžetou z parotěsné fólie. Při použití zateplovací sady BDX se vztahuje na střešní okno prodloužená, a to desetiletá záruka.

Systém VELUX:
(1) Venkovní roleta a markýza – ochrana střešního okna před teplem.
(2) Lemování – dokonalé a vodotěsné osazení okna do střešního pláště.
(3) Střešní okno – světlo a čerstvý vzduch v podkroví.
(4) Montážní doplňky – zlepšení tepelně-izolačních vlastností střešních oken.
(5) Rolety a žaluzie – dekorace místnosti a regulace tepla a světla.


Na oknech by neměly chybět stínicí prvky, a to z vnější i vnitřní strany. Jejich funkce se totiž liší: předokenní rolety a venkovní markýzy dokáží zachytit většinu tepla ze slunečního záření dopadajícího na střechu, takže kromě zastínění mají ještě výraznou tepelně-izolační funkci. Naproti tomu vnitřní rolety a žaluzie slouží k regulaci osvětlení místnosti, a navíc mají estetickou a dekorační funkci. Vhodnou kombinací těchto prvků docílíte možnosti částečného zastínění, úplného zatemnění i ochrany před slunečním žárem.

Montáž střešních oken a doplňků je nejlépe svěřit některé firmě ze seznamu certifikovaných montážních firem. Kontakt včetně možnosti jednoduchého objednání montáže kdekoli v České republice najdete na www.velux.cz. S typem výrobku, velikostí, zasklením či materiálovým provedením oplechování a lemování vám krok za krokem pomůže e-konfigurátor, který vám automaticky spočítá cenu vybrané sestavy. Nabídku výrobků VELUX si můžete prohlédnout ve firemních vzorkovnách v Brně a v Praze.

Přečtěte si související články:
Čerstvý vzduch a zdravé vnitřní klima v podkroví
Střešní okna – dostatek světla a krásný výhled
Jak a čím zasklít střešní okna a jak uspořit energii

Reklama
Reklama

Související články

Výhody okenních rolet

30.03.2019 | Okna a dveře

Myslíte si, že okenním roletám již dávno odzvonilo? Myslíte si, že žaluzie udělají daleko lepší práci? Dnešním článkem se zkuste nechat přesvědčit o… Celý článek

Protipožární dveře na klíč od Mand CZ

07.02.2019 | Okna a dveře

Mand CZ je tu od toho, aby vám pomohl zorientovat se ve světě dveří. Celý článek

Proč jsou posuvné dveře tak oblíbené?

05.01.2019 | Okna a dveře

Posuvné dveře se těší stále větší oblibě. Oproti klasickým dveřím mají hned několik výhod, které je staví na vysoké příčky popularity. A vy víte,… Celý článek

Vakuové izolační sklo od společnosti Guardian Glass otevírá nové možnosti

14.11.2018 | Okna a dveře

Společnost Guardian Glass vyvinula inovativní technologii, která mění způsob, jakým se vyrábí vysoce výkonná zasklení, a která už dnes plní budoucí… Celý článek

Reklama
Reklama