bezDodavatele recenze

Úvodní stránka Fóra Ostatní bezDodavatele recenze

  • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19734
    admin
    Správce
    #55163
    admin
    Správce

    Dobrý den, na Facebooku na mě vyskočila reklama firmy bezDodavatele a má se jednat zprostředkovatele mezi výrobcem zelené energie a zákazníkem. Cena energie se má odvíjet od té tržní a s tím nemám zkušenost, tak nedovedu odhadnout zda je to výhodné či ne. Má někdo s touto firmou zkušenosti?

    #55164
    admin
    Správce

    Zdravím, jestli je to pro vás ještě aktuální, tak tržní cena je v podstatě v současné době asi nejlepší možné řešení, jak si nechat účtovat energie, jelikož je burza ovlivněná Covidem a ceny tak šly dolů. Nemusíte proto u dodavatele čekat, až se sám rozhoupe pro snížení ceny. Tržní cena reaguje dynamicky a proto jako první pocítíte zlevnění/zdražení.

    #55165
    admin
    Správce

    My jsme s nimi v podstatě na začátku. A nabídku co jsme od nich nechali poslat, tak nás vychází u elektřiny asi o 7000,- líp, ale furt je to rodinný barák, takže je třeba počítat s tím, že tam je spotřeba elektřiny vysoká a sem tam nám to lítá, podle toho kolik se nás doma sejde. S tou tržní cenou počítám, že by to pro nás mohlo být celkově levnější.

    #55166
    admin
    Správce

    No ještě u nich asi nikdo moc nebude, řekl bych, že teďka tak nějak budou naskakovat první zákazníci s ohledem na to kdy zahájili činnost. Mě zdržuje moje aktuální smlouva jinak bych už se k bezDodavatele nechal přepsat dávno co jsem je zmerčil. Mám slevu u elektřiny, a u plynu kvůli topení ještě vyšší. Takže si chtíc nechtíc počkám až mě uvolní smlouva.

    #55167
    admin
    Správce

    Já jsem jim posílal poptávku a v podstatě hnedka mi reagovali, že mě kontaktují s přesnou nabídkou, tak teď čekám, jak mi zavolaj.

    #55168
    admin
    Správce

    A řešíte u nich co? Elektřinu, plyn nebo výkup?

    #55169
    admin
    Správce

    Nechal jsem si to spočítat pro elektřinu i plyn. Protože když jsem to bral laicky doma, tak mě to vycházelo líp pro plyn, kterým topím a ohřívám vodu, u elektřiny kterou mám jen na svícení/vaření ten rozdíl nebyl takový. Prostě co má vyšší spotřebu vyjde líp plus přidaná hodnota ekologie.

    #55170
    admin
    Správce

    Já se na baráku se spotřebou plynu dostanu lehce nad 30KWh, ale většinou to vždycky rozhodne zima jak mrzne. A to jsem o elektřině taky uvažoval i když tam jsem v ceně rozdíl moc neměl kvůli daleko menší spotřebě. Ale plyn k nim jdu, ta sleva je značná a nechci si zbytečně připlácet, když tady u nich je možnost to ušetřit, i kdybych to měl jen na nějakou dobu třeba. Jak říkám u nás doma, jdeme k nim na zkušenou.

    #55171
    admin
    Správce

    No jasně to je výhoda když není potřeba kvůli lepší ceně vázat se, jako tomu bylo před lety. To bylo něco za něco. Předpokládám, že vaše spotřeba je 30MWh nikoliv 30 kilo 😀

    #55172
    admin
    Správce

    Jo tak to jsem napsal dobrou blbost, samozřejmě že je to 30MWh, 30KW to bychom se moc neohřáli. Heleďte měl jsem pár takových smluv, vždycky záleží o co jde a co se podepisuje. Teď je zas jiná doba a podle mě tyhle tarify se spotovou cenou jako má bezDodavatele prostě do budoucna budou čím dál běžnější, jednak je to férová kalkulace od dodavatele a pak nemusíte čekat jestli vám třeba někdo zdraží ale i naopak, s tím je vždycky třeba počítat.

    #55173
    admin
    Správce

    Jestli to pro někoho bude užitečné, tak přestože jsem někde četl, že se odebírat plyn od BezDodavatele vyplatí až někde od 20MWh, tak u nás doma se ho spotřebuje někde kolem 15 a vychází nás i tak nejlevněji, chce to prostě vždycky raději poptat, než brát nějaký všeobecný měřítko. Já jsem si tím nebyl nejdřív jistej, ale takhle co poslali, tak je to vidět.

    #55174
    admin
    Správce

    je možný si to někde spočítat aniž bych s tím hnedka musel na firmu?

    #55175
    admin
    Správce

    Tak měl byste to nejjednodušší ale na internetu vám můžu z vlastní zkušenosti doporučit kalkulačku na stránkách tzb-info.cz, ta je dost v pohodě a výsledek máte hnedka. Tam jsem je prvně objevil i já a pak to řešil rovnou přes ně i když ze začátku nezávazně, aspoň jsem si zjistil jak jednají a fungují. Bylo to v pohodě.

    #55176
    admin
    Správce

    Já mám se spotem zkušenosti třetím rokem, kdy jsem firmu změnil jenom kvůli tomu, že zvýšili svůj obchodní poplatek a když jsem si pak hledal náhradu, tak mě bezDodavatele vyšel nejlevněji. Byl jsem na vážkách, kvůli tomu, že jsou na trhu noví, ale počítám s tím, že po prvním vyúčtování rozhodnu jak s nimi naložím dál, cenu ale určitě navrhli u elektřiny hodně zajímavou, to se jim upřít nedá na to že jsou čerství.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.